15 zasad polecanych przez Gabinet kosmetyczny Janet

Przedłużane rzęsy są bardzo delikatne i dlatego należy o nie dbać w należyty sposób. Pamiętajmy, że efekt i trwałość stylizacji rzęs zależy nie tylko od stylistki, która w odpowiedni sposób dobierze rzęsy do rzęs naturalnych, ale przede wszystkim od sposobu, w jaki klientka będzie dbać o nie w swoim domu. Kluczowym okresem, który decyduje o trwałości aplikacji jest 48 godzin od momentu wykonania zabiegu. Jest to czas, w którym nadal zachodzi proces wiązania kleju.

Do 48 godzin po aplikacji rzęs należy: 

 

1. Wystrzegać się pocierania, dotykania i „mocnego” rozczesywania rzęs.

2. Unikać gorących temperatur powietrza oraz gorącej wody (sauny, basenu, prysznicu, gorących kąpieli w wannie).

3. Zachować szczególną ostrożność podczas stosowania kosmetyków w okolicach oczu 

4. Uwazać podczas snu – zaleca się spać na plecach, aby rzęsy nie ocierały się o poduszkę i nie wygniotły się (często można zaobserwować, że z jednego oka rzęsy wypadają znacznie szybciej co jest zależne od strony na której spimy) 

5. Przeczesywać rzęsy specjalną szczoteczką (nie za często. Przeczesujemy rano, najlepiej od dołu do góry – jak przy tuszowaniu rzes. Od góry czeszemy rzęsy, które nam przeszkadzają i powinny już wypaść. Nie robimy tego zbyt często bo takie naprężenia mogą powodować wypadanie rzęs)

 

Po upływie 48h równie istotna jest pielęgnacja rzęs. O czym należy pamiętać? 

 

1. Należy zachowywać szczególną ostrożność podczas demakijażu twarzy i oka – wykonywać go na tyle ostrożnie, by nie pocierać nadmiernie rzęs.

2. Uważać podczas wycierania twarzy po kąpieli. Przedłużone rzęsy lekko osuszamy i delikatnie dotykamy ręcznikiem. Nie pocieramy.

3. Unikać stosowania tłustych kosmetyków w okolicach oczu (kremy pod oczy, odżywki, olejki, mleczka).

4. W okolicach oczu stosować kosmetyki do demakijażu na bazie wody (np. delikatny płyn micelarny). 

5. Podczas demakijażu rzęs unikać stosowania wacików, waty lub innych materiałów zawierających włókna. 

6. Z rzęsami obchodzić się delikatnie – nie ciągnąć, nie dotykać, nie pocierać i nie wyrywać w stresowych sytuacjach

7. Ograniczyć do minimum lub całkowicie zrezygnować z wizyt w saunie czy solarium (częste wystawianie rzęs na nagłe zmiany temperatury i wilgoć mogą osłabić wiązanie kleju)

8. Unikać stosowania wodoodpornych kosmetyków typu eyliner czy kredki, ponieważ ciężko będzie je domyć bez uszkodzenia przedłużonych rzes.

9. Nie stosować zalotki – może przyczynić się do połamania, a w efekcie wypadania sztucznych rzęs.

10. Dbać o higienę rzęs – każdego dnia myć rzęsy i powieki specjalistycznymi produktami do przedłużanych rzęs lub wodą. Specjalistyczne preparaty do demakijażu rzęs działają bakteriobójczo i usuwają nagromadzony naskórek.

Trwałość aplikacji rzęs. Od czego zależy?

Trwała rzęs, lifting - na czym polega?

WIEDZA - INFORMACJE I ODPOWIEDZI NA NURTUJĄCE PYTANIA

Piękne rzęsy przyciągają spojrzenie, a podkręcone powiększają oczy. Na rynku jest kilka popularnych zabiegów, które upiększają nasze rzęsy. 

Trwała ondulacja rzęs polega na długotrwałym podkręceniu rzęs za pomocą bezpiecznych preparatów. Efekt utrzymuje się około 2 miesięcy a po zabiegu uzyskujemy pieknie wywiniete rzęski, które z przyjemnością można tuszowac. Nie musisz sie martwić, że masz zbyt krótkie rzęsy. Trwała jest dla każdego i na wszystkie rodzaje rzęs. Prócz tego nie musisz rezygnować z pływania, saunowania czy zwykłego potarcia oczu. Twoje rzęsy bedą pięknie wygladać zawsze i wszędzie :)

Czy trwała rzęs i lifting to ten sam zabieg?

Nie, ale jego efekt jest identyczny. Różnią się preparatami, wałeczkami i po prostu firmą. W jednej mamy trwała, a w dugiej lifting.

5 podstawowych układów aplikacji rzęs

Poproszę kocie oko...

Wspominałam niedawno, że udana aplikacja rzęs zależy nie tylko od odpowiedniego dobrania długości, grubości i stopnia podkręcenia rzęs, ale również od ich układu. W większości przypadków gdy ktoś pierwszy raz przychodzi na aplikacje rzęs to mówi, że chciałaby uzyskać efekt kociego oka, ale czy to na pewno jest dobry wybór?

Dziś chciałabym przedstawić Wam 5 najbardziej popularnych metod.

GABI     ET KOSMETYCZNY

Ja   et

N

Umów się na wizytę: 505 243 951 

Żaneta Widomska

WIEDZA - INFORMACJE I ODPOWIEDZI NA NURTUJĄCE PYTANIA