WIEDZA - INFORMACJE I ODPOWIEDZI NA NURTUJĄCE PYTANIA

W trosce o Wasze bezpieczeństwo zakupilismy pilniki zapakowane w folie, które dają Wam jeszcze wieksze poczucie komfortu. To ważne, żeby mieć świadomość do jakiego salonu sie kierujecie i czy miejsce w ktorym chcecie wykonac stylizacje paznokci badz tez pedicuru jest bezpieczne i dba o Wasze zdrowie. 

W naszym salonie ze szczegolna starannością dbamy o odpowiednia dezynfekcje i sterylizację posiadając juz od lat autoklaw klasy B, czyli najwyzszej jakosci urzadzenie, które zapewnia Wam bezpieczeństwo. Dzięki niemu czekaja na Was wystrelizowane pakiety narzedzi oraz dodatkowo bezpiecznie zapakowane pilniki. 

PILNIKI SAFTY FIRST, TYLKO JEDNORAZOWEGO UŻYTKU

JAK DBAĆ O PAZNOKCIE POD STYLIZACJĄ?

Co robić aby paznokcie w trakcie noszenia hybryd czy żelu były w dalszym ciągu w doskonałej kondycji? Odpowiedzią jest "należyta pielęgnacja". Tak jak w przypadku włosów czy skóry naturalne paznokcie wymagają tego, aby o nie dbać nie tylko poprzez usuwanie zbędnego nabłonka i nakładanie hybrydy. 

 

Aby zrozumieć w jaki sposób je pielęgnować trzeba wiedzieć że:

- paznokieć jest rogowym wytworem naskórka

- składa się z ok 25 warstw spłaszczonych keratynowych komórek

- wolne przestrzenie pomiędzy tymi komórkami są wypełnione lipidami, które pełnią bardzo ważną funkcję: uelastyczniają paznokieć!

- jest higroskopijny czyli pochłania wilgoć z otoczenia jak gąbka

 

Kiedy już mamy podstawowe informacje o budowie paznokcia możemy przejść do metod pielęgnacji:

 

Po pierwsze NATŁUSZCZANIE. Paznokcie i skóra kochają oleje i natłuszczanie. Podczas noszenia hybrydy i żelu polecanym zabiegiem jest olejowanie paznokci i skórek tłoczonymi na zimno olejami: jojoba, arganowym, makadamia, awokado. Szczególnie dobroczynne działanie wykazuje olej jojoba, który jest płynnym woskiem, bardziej "suchym" niż inne oleje. Ponadto nie jełczeje i cechuje się dużym powinowactwem do lipidów między komórkami paznokci. Dobrze olejować skórki 

i paznokcie tak często jak to możliwe.

 

Świetnym sposobem na utrzymanie paznokci w doskonałej kondycji jest także zażywanie kąpieli w olejach. Po prostu moczymy paznokcie w miseczce. Można to robić olejami z awokado lub słodkich migdałów podgrzanymi lekko w kąpieli wodnej. Zbyt mocne podgrzanie spowoduje utratę właściwości oleju i poparzenia.

 

Tłuszcz nie osłabi trwałości stylizacji a zwiększy elastyczność płytki paznokciowej. 

Trzeba jednak pamiętać, że cząsteczki tłuszczu są większe niż cząsteczki wody a co za tym idzie wolniej wnikają w głąb paznokcia. Na ich zadziałanie trzeba zaczekać około uwaga! 2-3 miesięcy, jednak naprawdę warto.

GABI     ET KOSMETYCZNY

Ja   et

N

Umów się na wizytę: 505 243 951 

Żaneta Widomska

WIEDZA - INFORMACJE I ODPOWIEDZI NA NURTUJĄCE PYTANIA